Eishi träsnitt

219222

EISHI, Hosoda (1758-1829): Sovande kurtisan med bok, signerad Eishi ga, utgivare Nishimura Eijudô, 63,5x12 cm
Proveniens Per Kjellander, Lidingö

Fläckar, veck, lagningar

Orientaliskt, Konst, Konst, Grafik

Fack 14

Eishi träsnitt
Budhistorik (15 bud)
1200015
2 800
1200010
2 600
1200004
2 400
1200008
1200004

Slutpris SEK:
2 800
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 130 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer