Eishi träsnitt

219222

EISHI, Hosoda (1758-1829): Sovande kurtisan med bok, signerad Eishi ga, utgivare Nishimura Eijudô, 63,5x12 cm
Proveniens Per Kjellander, Lidingö

Fläckar, veck, lagningar

Orientaliskt, Konst, Konst, Grafik

Fack 14

Eishi träsnitt
Budhistorik (15 bud)
1200015
2 800
1200010
2 600
1200004
2 400
1200008
1200004

Slutpris SEK:
2 800
264 EUR, 317 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.