Harunobu träsnitt

219216

HARUNOBU, Suzuki (1725-1770): Kvinnor under parasoll, utgivare Emi-ya Kichiemon, hosoban 31x14 cm
Proveniens: Per Kjellander, Lidingö

Slitage, lagningar, veck, blekt

Orientaliskt, Konst, Konst, Grafik

Fack 2

Harunobu träsnitt
Budhistorik (20 bud)
1199908
1199992
1 900
1199908
1 800
1199981
1 800
1199908
1 700

Slutpris SEK:
188 EUR, 226 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.