Kunisada träsnitt

219077

KUNISADA, Utagawa (1786-1864): Kurtisan med uppvaktning, signerad Kunisada ga i Toshidama kartusch, obanformat 35x24 cm
Proveniens: Eva Altrichter

Orientaliskt, Konst, Konst, Grafik

Fack 14

Kunisada träsnitt
Budhistorik (15 bud)
1199913
950
1199840
900
1199885
900
1199840
850
1199619

Slutpris SEK:
950
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 130 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer