2 japanska träsnitt

219075

KUNIYOSHI, Utagawa (1797-1861): Kurtisan med pipa, signerad Ichiyusai Kunioshi ga, obanformat 23x37 cm, EISEN, Keisai (1790-1848): Kurtisan med bok, signerad Keisai Eisen ga, utgivare Tsuta-ya Juzaburo, oban 37x25 cm
Proveniens: Eva Altrichter

Eisen med stora skador

Orientaliskt, Konst, Konst, Grafik

Fack 2

2 japanska träsnitt

Budhistorik (25 bud)
1199912
1199915
2 800
1199912
2 600
1199905
2 400
1199898

Slutpris SEK:
273 EUR, 315 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.