2 japanska träsnitt

219075

KUNIYOSHI, Utagawa (1797-1861): Kurtisan med pipa, signerad Ichiyusai Kunioshi ga, obanformat 23x37 cm, EISEN, Keisai (1790-1848): Kurtisan med bok, signerad Keisai Eisen ga, utgivare Tsuta-ya Juzaburo, oban 37x25 cm
Proveniens: Eva Altrichter

Eisen med stora skador

Orientaliskt, Konst, Konst, Grafik

Fack 2

2 japanska träsnitt

Budhistorik (25 bud)
1199912
1199915
2 800
1199912
2 600
1199905
2 400
1199898

Slutpris SEK:
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 260 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer