Japanska träsnitt

219073

KUNICHIKA, Toyohara (1835-1900), 2 st: Kabukiskådespelare, signerade Kunchika hitsu, oban ca 34x23 cm vardera
Proveniens: Eva Altrichter

Båda med skador och maskhål

Orientaliskt, Konst, Konst, Grafik

Fack 14

Japanska träsnitt

Budhistorik (6 bud)
1199497
550
1199606
500
1199497
450
1199605
1199497

Slutpris SEK:
550
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 260 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer