Japanska träsnitt

219073

KUNICHIKA, Toyohara (1835-1900), 2 st: Kabukiskådespelare, signerade Kunchika hitsu, oban ca 34x23 cm vardera
Proveniens: Eva Altrichter

Båda med skador och maskhål

Orientaliskt, Konst, Konst, Grafik

Fack 14

Japanska träsnitt

Budhistorik (6 bud)
1199497
550
1199606
500
1199497
450
1199605
1199497

Slutpris SEK:
550
52 EUR, 62 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.