2 japanska träsnitt

219072

KUNIYOSHI, Utagawa (1797-1861), TOYOKUNI III/Kunisada (1786-1864): Kabukiskådespelare, signerade, obanformat, ca 36x24 cm vardera; Proveniens: Eva Altrichter

Fläckar

Orientaliskt, Konst

Fack 5

2 japanska träsnitt
Budhistorik (22 bud)
1199903
1199914
1 400
1199903
1 300
1199900
1199892

Slutpris SEK:
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 130 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer