Japanska träsnitt

218958

JAPANSKA TRÄSNITT - OPIUM, 5 japanska träsnitt med opiumrökare, signerade Ikuta Hokusei?, Kunisada, Kunichika, Yoshitoshi, Masanobu, 1800-tal, varierande format 25x18 - 36x23 cm; oramade

Kunisada, Yoshitoshi uppfodrade på papper

Orientaliskt, Konst, Konst, Grafik

Monter 20

Japanska träsnitt

Budhistorik (2 bud)

1199038
1198426

Slutpris SEK:
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 130 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer