Japanska träsnitt

218958

JAPANSKA TRÄSNITT - OPIUM, 5 japanska träsnitt med opiumrökare, signerade Ikuta Hokusei?, Kunisada, Kunichika, Yoshitoshi, Masanobu, 1800-tal, varierande format 25x18 - 36x23 cm; oramade

Kunisada, Yoshitoshi uppfodrade på papper

Orientaliskt, Konst, Konst, Grafik

Monter 20

Japanska träsnitt

Budhistorik (2 bud)

1199038
1198426

Slutpris SEK:
98 EUR, 114 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.