Kuniyoshi

218712

KUNIYOSHI, Utagawa (1797-1861): A picture of sunrise at Susaki on New Year's day, ur Famous views of the eastern capital, signerad Ichiyusai Kuniyoshi ga, utgivare Kaga-ya Kichibei 1834, oban 23x32,5cm; oramad i passpartout
Proveniens: Jan Post

Små hål, fläckar, marginalförstärkningar

Orientaliskt, Konst, Konst, Grafik

Rum 1

Kuniyoshi

Budhistorik (12 bud)
1199805
1199715
1199715
1 700
1199792
1 600
1199715
1 300

Slutpris SEK:
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 130 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer