Hiroshige träsnitt

218709

HIROSHIGE, Ando (1797-1858): Flying fish and lily, ur Grand series of fishes, signerad Hiroshige hitsu, utgivare Eijudo ca 1832, oban 26x37 cm; oramad i passpartout; Proveniens: Jan Post

Fläckar, ngt beskuren marginal

Orientaliskt, Konst, Konst, Grafik

Rum 1

Hiroshige träsnitt

Budhistorik (17 bud)
1199761
1199770
1 400
1199761
1 300
1199709
1199709
950

Slutpris SEK:
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 130 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer