Hiroshige träsnitt

218709

HIROSHIGE, Ando (1797-1858): Flying fish and lily, ur Grand series of fishes, signerad Hiroshige hitsu, utgivare Eijudo ca 1832, oban 26x37 cm; oramad i passpartout; Proveniens: Jan Post

Fläckar, ngt beskuren marginal

Orientaliskt, Konst, Konst, Grafik

Rum 1

Hiroshige träsnitt

Budhistorik (17 bud)
1199761
1199770
1 400
1199761
1 300
1199709
1199709
950

Slutpris SEK:
141 EUR, 170 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.