Hokusai träsnitt

218702

HOKUSAI, Katsushika (1760-1849): Sunset at Ryogoku bridge, ur The 36 views of mt Fuji, signerad Zen Hokusai Iitsu hitsu, oban 25x36,5 cm; oramad i passpartout Proveniens: Jan Post

Veck, fläckar, slitage

Orientaliskt, Konst, Konst, Grafik

Rum 1

Hokusai träsnitt

Budhistorik (22 bud)
1199766
4 400
1199765
4 200
1199764
1199762
3 800
1199763
3 800

Slutpris SEK:
4 400
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 130 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer