Hiroshige träsnitt

218687

HIROSHIGE, Ando (1797-1858): Grey mullet, Camellia and Udo, ur Grand series of fishes, signerad Ichiyusai Hiroshige ga, utgivare Eijudo ca 1832, oban 25x35 cm; oramad i passpartout
Proveniens: Jan Post

Fläckar, lagningar

Orientaliskt, Konst, Konst, Grafik

Rum 1

Hiroshige träsnitt

Budhistorik (21 bud)
1199381
1199694
1 400
1199381
1 300
1199693
1199381

Slutpris SEK:
141 EUR, 170 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.