Hiroshige träsnitt

218681

HIROSHIGE, Ando (1797-1858): Yellowtail, Blowfish and Plum Branch, ur Grand series of fishes, signerad Hiroshige hitsu, utgivare Eijudo ca 1832, oban 25x35 cm; oramad i passpartout
Proveniens: Jan Post

Lagningar, förstärkningar, fläckar

Orientaliskt, Konst, Konst, Grafik

Rum 1

Hiroshige träsnitt

Budhistorik (17 bud)
1199380
1 800
1199725
1 700
1199380
1199184
1198600

Slutpris SEK:
1 800
170 EUR, 204 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.