Hiroshige träsnitt

218681

HIROSHIGE, Ando (1797-1858): Yellowtail, Blowfish and Plum Branch, ur Grand series of fishes, signerad Hiroshige hitsu, utgivare Eijudo ca 1832, oban 25x35 cm; oramad i passpartout
Proveniens: Jan Post

Lagningar, förstärkningar, fläckar

Orientaliskt, Konst, Konst, Grafik

Rum 1

Hiroshige träsnitt

Budhistorik (17 bud)
1199380
1 800
1199725
1 700
1199380
1199184
1198600

Slutpris SEK:
1 800
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 130 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer