Hokusai träsnitt

218679

HOKUSAI, Katsushika (1760-1849): Inbjudningskort till musikalisk och litterär soaré, signerad Hokusai "nu egen mästare", ebankiri 19x53 cm; oramad
Proveniens: Jan Post

Lagningar, fläckar, uppfodrad på papper

Orientaliskt, Konst, Konst, Grafik

Rum 1

Hokusai träsnitt

Budhistorik (11 bud)
1199726
1 600
1199714
1199714
1 300
1199701
1199713

Slutpris SEK:
1 600
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 130 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer