Hiroshige träsnitt

218663

HIROSHIGE, Ando (1797-1858): Numazu, nr 13 ur 53 stationer på Tokkaido, signerad Hiroshige ga, förläggare Tsutaya 1855, tate-e, oban 36x24,5 cm; oramad i passpartout
Proveniens: Jan Post

Slitage, lagningar, uppfodrad på papper

Orientaliskt, Konst, Konst, Grafik

Rum 1

Hiroshige träsnitt

Budhistorik (14 bud)
1199742
1 600
1199744
1 600
1199742
1199737
1 400
1199728
1 300

Slutpris SEK:
1 600
156 EUR, 183 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.