Kuniyoshi träsnitt

218621

KUNIYOSHI, Utagawa (1797-1861): A young woman praying in a boat, ur serien women in Benkei Chequered Kimono, signerad Chô-ô-rô Kuniyoshi ga, utgivare Ibaya Kyubei 1844, obanformat 36x25 cm; oramad i passpartout
Proveniens: Jan Post

Spår av fastsättare, veck

Orientaliskt, Konst, Konst, Grafik

Rum 1

Kuniyoshi träsnitt

Budhistorik (17 bud)
1199703
1198423
1199096
1198423
950
1199095
900

Slutpris SEK:
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 130 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer