Kuniyoshi träsnitt

218621

KUNIYOSHI, Utagawa (1797-1861): A young woman praying in a boat, ur serien women in Benkei Chequered Kimono, signerad Chô-ô-rô Kuniyoshi ga, utgivare Ibaya Kyubei 1844, obanformat 36x25 cm; oramad i passpartout
Proveniens: Jan Post

Spår av fastsättare, veck

Orientaliskt, Konst, Konst, Grafik

Rum 1

Kuniyoshi träsnitt

Budhistorik (17 bud)
1199703
1198423
1199096
1198423
950
1199095
900

Slutpris SEK:
107 EUR, 126 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.