Kuniyoshi träsnitt

218620

KUNIYOSHI, Utagawa (1797-1861): The emperor Koko under a parasol walking in the snow collecting green leaves with four attendants, nr 15 ur One Hundred Poems by One Hundred Poets, signerad Ichiyusai Kunioshi ga, utgivare Ebisu ca 1842, obanformat 37x25 cm; oramad i passpartout
Proveniens: Jan Post

Fläckade och förstärkta marginaler

Orientaliskt, Konst, Konst, Grafik

Rum 1

Kuniyoshi träsnitt

Budhistorik (9 bud)
1198422
950
1199705
900
1198422
850
1199704
1198422
500

Slutpris SEK:
950
86 EUR, 100 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.