Kuniyoshi träsnitt

218620

KUNIYOSHI, Utagawa (1797-1861): The emperor Koko under a parasol walking in the snow collecting green leaves with four attendants, nr 15 ur One Hundred Poems by One Hundred Poets, signerad Ichiyusai Kunioshi ga, utgivare Ebisu ca 1842, obanformat 37x25 cm; oramad i passpartout
Proveniens: Jan Post

Fläckade och förstärkta marginaler

Orientaliskt, Konst, Konst, Grafik

Rum 1

Kuniyoshi träsnitt

Budhistorik (9 bud)
1198422
950
1199705
900
1198422
850
1199704
1198422
500

Slutpris SEK:
950
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 130 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer