Kuniyoshi träsnitt

218606

KUNIYOSHI, Utagawa (1797-1861): Sagi-no-Ike Heikuro brottas med en pyton, kapitel 31 ur Japanese and chinese comparisons for the chapters of Genji, signerad Ichiyusai Kunioshi ga, utgivare Ise-Yoshi 1855-56. obanformat 36x25 cm; oramad i passpartout; Proveniens: Jan Post

Marginalskador, förstärkt med rispapper

Orientaliskt, Konst, Konst, Grafik

Rum 1

Kuniyoshi träsnitt

Budhistorik (21 bud)
1199697
1 900
1198414
1 800
1198414
1 700
1199690
1 600
1198414
1 400

Slutpris SEK:
1 900
179 EUR, 215 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.