Hiroshige träsnitt

218601

HIROSHIGE, Ando (1797-1858): The pagoda of Zojo temple at Akabane, nr 49 ur 100 famous views of Edo, signerad Hiroshige ga, utgivare Uoya Eikichi 1846-48, oban ca 36x24,5 cm; oramad
Proveniens: Jan Post

Små hål

Orientaliskt, Konst, Konst, Grafik

Rum 1

Hiroshige träsnitt

Budhistorik (15 bud)
1199676
1199047
1199675
1 900
1199047
1 800
1199671
1 700

Slutpris SEK:
215 EUR, 251 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.