Kunisada träsnitt

218577

KUNISADA, Utagawa (Toyokuni III) (1797-1861): Människor på flottar, signerad gototei Kunisada ga, utgivare Nishimura-ya Yohachi, oban 22,5x37 cm, i passpartout
Proveniens: Jan Post

Veck, fläckar, uppfodrad på kartong

Orientaliskt, Konst, Konst, Grafik

Rum 1

Kunisada träsnitt
Budhistorik (9 bud)
1199653
1199634
1199651
1199634
700
1199429
650

Slutpris SEK:
117 EUR, 137 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.