Kunisada träsnitt

218577

KUNISADA, Utagawa (Toyokuni III) (1797-1861): Människor på flottar, signerad gototei Kunisada ga, utgivare Nishimura-ya Yohachi, oban 22,5x37 cm, i passpartout
Proveniens: Jan Post

Veck, fläckar, uppfodrad på kartong

Orientaliskt, Konst, Konst, Grafik

Rum 1

Kunisada träsnitt
Budhistorik (9 bud)
1199653
1199634
1199651
1199634
700
1199429
650

Slutpris SEK:
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 130 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer