Hiroshige II träsnitt

218537

HIROSHIGE II, Shigenobu (1829-1869): Seven mile beach, Sôshû province, nr 20 ur 100 famous views of the various provinces, signerad Hiroshige ga, utgivare Uoya Eikichi 1859-61, oban 35x23 cm; oramad
Proveniens: Jan Post

Spår av fastsättare

Orientaliskt, Konst, Konst, Grafik

Rum 1

Hiroshige II träsnitt

Budhistorik (24 bud)
1199660
1199643
2 800
1199519
2 600
1199514
2 400
1199518
2 400

Slutpris SEK:
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 130 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer