Kunisada träsnitt

218530

KUNISADA, Utagawa (Toyokuni III), 1786-1864: Kidomaru, signerad Ichiyusai Kunisada ga, oban, 37,5x26 cm
Proveniens: Jan Post

Marginalskador, fläckar, lagningar

Orientaliskt, Konst, Konst, Grafik

Rum 1

Kunisada träsnitt
Budhistorik (7 bud)
1199639
1 300
1198410
1199638
1198410
600
1199632
550

Slutpris SEK:
1 300
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 130 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer