Kunisada träsnitt

218530

KUNISADA, Utagawa (Toyokuni III), 1786-1864: Kidomaru, signerad Ichiyusai Kunisada ga, oban, 37,5x26 cm
Proveniens: Jan Post

Marginalskador, fläckar, lagningar

Orientaliskt, Konst, Konst, Grafik

Rum 1

Kunisada träsnitt
Budhistorik (7 bud)
1199639
1 300
1198410
1199638
1198410
600
1199632
550

Slutpris SEK:
1 300
127 EUR, 149 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.