Kunisada träsnitt

218522

KUNISADA, Utagawa (Toyokuni III), 1786-1864: Gycklare, signerad Ichiyusai Kunisada ga, oban, 34x23 cm, i passpartout
Proveniens: Jan Post

Veck, fläckar, uppfodrad på papper

Orientaliskt, Konst, Konst, Grafik

Rum 1

Kunisada träsnitt

Budhistorik (18 bud)
1199659
2 800
1199656
2 600
1199658
2 600
1199656
2 400
1199655

Slutpris SEK:
2 800
264 EUR, 317 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.