Hiroshige träsnitt

218519

HIROSHIGE, Ando (1797-1858): Two flatheads and egg plant, ur Grand series of fishes, signerad Ichiryusai Hiroshige ga, förläggare Eijudo ca 1832, aiban 23,5x35,5 cm, oramad i passpartout
Proveniens: Jan Post

Fläckar, veck, förstärkt, marginalskador

Orientaliskt, Konst, Konst, Grafik

Rum 1

Hiroshige träsnitt

Budhistorik (22 bud)
1199633
3 200
1199641
1199633
2 600
1199625
2 400
1192706

Slutpris SEK:
3 200
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 130 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer