Hiroshige träsnitt

218519

HIROSHIGE, Ando (1797-1858): Two flatheads and egg plant, ur Grand series of fishes, signerad Ichiryusai Hiroshige ga, förläggare Eijudo ca 1832, aiban 23,5x35,5 cm, oramad i passpartout
Proveniens: Jan Post

Fläckar, veck, förstärkt, marginalskador

Orientaliskt, Konst, Konst, Grafik

Rum 1

Hiroshige träsnitt

Budhistorik (22 bud)
1199633
3 200
1199641
1199633
2 600
1199625
2 400
1192706

Slutpris SEK:
3 200
301 EUR, 362 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.