Kuniyoshi träsnitt

218511

KUNIYOSHI, Utagawa (1797-1861): Minamoto no Shigeyuki, nr 48 ur The 100 poets, signerad Ichiyusai Kunioshi ga, utgivare Ebisu ca 1840-42, oban 37x26 cm, i passpartout
Proveniens: Jan Post

Obetydliga fläckar

Orientaliskt, Konst, Konst, Grafik

Rum 1

Kuniyoshi träsnitt

Budhistorik (36 bud)
1199649
4 800
1199645
4 600
1199631
4 400
1199622
4 200
1199618

Slutpris SEK:
4 800
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 130 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer