Kuniyoshi träsnitt

218511

KUNIYOSHI, Utagawa (1797-1861): Minamoto no Shigeyuki, nr 48 ur The 100 poets, signerad Ichiyusai Kunioshi ga, utgivare Ebisu ca 1840-42, oban 37x26 cm, i passpartout
Proveniens: Jan Post

Obetydliga fläckar

Orientaliskt, Konst, Konst, Grafik

Rum 1

Kuniyoshi träsnitt

Budhistorik (36 bud)
1199649
4 800
1199645
4 600
1199631
4 400
1199622
4 200
1199618

Slutpris SEK:
4 800
452 EUR, 543 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.