Kuniyoshi träsnitt

218502

KUNIYOSHI, Utagawa (1797-1861): Miyamoto Musashi killing a huge lizard where the provinces of Echizen, mino and Hida meets, ur 800 heroes of our countrys suikoden, one by one, signerad Ichiyusai Kunioshi ga, utgivare Kaga-ya Kichiyemon, oban 25,5x38 cm, i passpartout
Proveniens: Jan Post

Kantförstärkt med rispapper, fläckar

Orientaliskt, Konst, Konst, Grafik

Rum 1

Kuniyoshi träsnitt

Budhistorik (36 bud)
1199593
5 800
1199621
5 600
1199593
5 400
1199610
5 200
1199593
5 000

Slutpris SEK:
5 800
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 130 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer