Kuniyoshi träsnitt

218502

KUNIYOSHI, Utagawa (1797-1861): Miyamoto Musashi killing a huge lizard where the provinces of Echizen, mino and Hida meets, ur 800 heroes of our countrys suikoden, one by one, signerad Ichiyusai Kunioshi ga, utgivare Kaga-ya Kichiyemon, oban 25,5x38 cm, i passpartout
Proveniens: Jan Post

Kantförstärkt med rispapper, fläckar

Orientaliskt, Konst, Konst, Grafik

Rum 1

Kuniyoshi träsnitt

Budhistorik (36 bud)
1199593
5 800
1199621
5 600
1199593
5 400
1199610
5 200
1199593
5 000

Slutpris SEK:
5 800
527 EUR, 609 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.