Hiroshige träsnitt

218501

HIROSHIGE, Ando (1797-1858): Osaka, Ajikawa guchi, ur Famous harbours of Japan, signerad Hiroshige ga, utgivare Marusei omkring 1840, oban 22,5x35,5 cm, oramad i passpartour
Proveniens: Jan Post

Små hål, fläckar, kantförstärkt med silkespapper, marginalskador o lagningar

Orientaliskt, Konst, Konst, Grafik

Rum 1

Hiroshige träsnitt

Budhistorik (10 bud)
1184724
1 700
1199578
1 600
1184724
1199577
1 400
1184724
1 300

Slutpris SEK:
1 700
166 EUR, 194 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.