Kiyomitsu träsnitt

218497

KIYOMOTISU, Torii (1735-1785): Scen med kombatanter, signerad Torii Kiyomitsu 1768, dai oban 31,5x44 cm; oramad i passpartout
Proveniens: Jan Post

V

Orientaliskt, Konst, Konst, Grafik

Rum 1

Kiyomitsu träsnitt

Budhistorik (14 bud)
1199564
1 800
1198398
1 700
1198398
1 600
1199563
1198398
1 400

Slutpris SEK:
1 800
164 EUR, 189 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.