Kiyomitsu träsnitt

218497

KIYOMOTISU, Torii (1735-1785): Scen med kombatanter, signerad Torii Kiyomitsu 1768, dai oban 31,5x44 cm; oramad i passpartout
Proveniens: Jan Post

V

Orientaliskt, Konst, Konst, Grafik

Rum 1

Kiyomitsu träsnitt

Budhistorik (14 bud)
1199564
1 800
1198398
1 700
1198398
1 600
1199563
1198398
1 400

Slutpris SEK:
1 800
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 130 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer