Kuniyoshi träsnitt

218492

KUNIYOSHI, Utagawa (1797-1861): Tokiwa-gozen fleeing with her children through the snow, ur Stories of wise and virtuous women, signerad Ichiyusai Kunioshi ga, utgivare Iba-ya Sensaburô ca 1841-42, oban 35,5x24 cm, i passpartout
Proveniens: Jan Post

Små hål, fläckar

Orientaliskt, Konst, Konst, Grafik

Rum 1

Kuniyoshi träsnitt

Budhistorik (15 bud)
1199556
4 200
1185181
1185181
3 200
1199066
1185181
2 600

Slutpris SEK:
4 200
382 EUR, 441 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.