Kuniyoshi träsnitt

218491

KUNIYOSHI, Utagawa (1797 - 1861): Saitô Uhyôe-no-tayû Katsuoki cutting flying arrows with his sword, nr 6 ur Heroic stories of the Taiheiki, signerad Ichiyusai Kunioshi ga, utgivare Yamamoto-ya Heikichi 1848-49, oban 37x26 cm, i passpartout
Proveniens: Jan Post

Fläckar, lagning

Orientaliskt, Konst, Konst, Grafik

Rum 1

Kuniyoshi träsnitt

Budhistorik (24 bud)
1199541
2 800
1199562
2 600
1199541
2 400
1199557
1199541

Slutpris SEK:
2 800
274 EUR, 320 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.