Shunei träsnitt

218489

SHUNEI, Katsukawa (1762-1819): Samuraj och ande, signerad Shunei-ga, 25x18,5 cm, oramad i passpartout
Proveniens: Jan Post

Marginalskador, fläckar

Orientaliskt, Konst, Konst, Grafik

Rum 1

Shunei träsnitt

Budhistorik (23 bud)
1199543
2 800
1199529
2 600
1199536
2 400
1199529
1199526

Slutpris SEK:
2 800
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 130 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer