Hiroshige träsnitt

218484

HIROSHIGE, Ando (1797-1858): Shinmachi, nr 12 ur The sixtynine stations of the Kisokaido, signerad Hiroshige ga, utgivare Kinjudo, oban 24,5x36,5 cm; oramad Proveniens: Jan Post

Mycket litet hål

Orientaliskt, Konst, Konst, Grafik

Rum 1

Hiroshige träsnitt

Budhistorik (30 bud)
1199523
5 600
1199520
5 400
1199505
5 200
1199515
5 000
1199505
4 800

Slutpris SEK:
5 600
547 EUR, 640 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.