Hiroshige träsnitt

218367

HIROSHIGE, Ando (1797-1858): Niigata in Echigo province ur Wrestling matches between mountains and sea, signerad Hiroshige ga, utgivare Yamadaya 1858, oban 25x36,5 cm; oramad
Proveniens: Jan Post

Varit vikt, små hål, fläckar, marginalskada med pappersförlust

Orientaliskt, Konst, Konst, Grafik

Rum 1

Hiroshige träsnitt

Budhistorik (41 bud)
1199516
5 600
1199489
5 400
1199513
5 200
1199489
5 000
1199510
5 000

Slutpris SEK:
5 600
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 130 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer