Hiroshige träsnitt

218367

HIROSHIGE, Ando (1797-1858): Niigata in Echigo province ur Wrestling matches between mountains and sea, signerad Hiroshige ga, utgivare Yamadaya 1858, oban 25x36,5 cm; oramad
Proveniens: Jan Post

Varit vikt, små hål, fläckar, marginalskada med pappersförlust

Orientaliskt, Konst, Konst, Grafik

Rum 1

Hiroshige träsnitt

Budhistorik (41 bud)
1199516
5 600
1199489
5 400
1199513
5 200
1199489
5 000
1199510
5 000

Slutpris SEK:
5 600
547 EUR, 640 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.