Hiroshige träsnitt

218362

HIROSHIGE, Ando (1797-1858): Twilight hill at Meguro in the eastern capital, ur 36 views of Fuji, signerad Hiroshige ga, utgivare Tsuaya 1858, oban 36x23,5 cm; oramad
Proveniens: Jan Post

Uppfodrad på papper

Orientaliskt, Konst, Konst, Grafik

Rum 1

Hiroshige träsnitt
Budhistorik (27 bud)
1199480
3 200
1199475
1199479
1199475
2 800
1199472
2 600

Slutpris SEK:
3 200
313 EUR, 366 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.