Japanskt träsnitt

218356

SHUNTEI, Katsukawa (1770-1820), Utsikt från berget, signerad Shuntei ga, censurstpl Kiwama, 37x75 cm

Skador, slitage, ej examinerad ur ramen

Orientaliskt, Konst

Fack 6

Japanskt träsnitt
Budhistorik (12 bud)
1199450
1 600
1199452
1199450
1 400
1199401
1 300
1199357

Slutpris SEK:
1 600
145 EUR, 168 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.