Japanskt träsnitt

218356

SHUNTEI, Katsukawa (1770-1820), Utsikt från berget, signerad Shuntei ga, censurstpl Kiwama, 37x75 cm

Skador, slitage, ej examinerad ur ramen

Orientaliskt, Konst

Fack 6

Japanskt träsnitt
Budhistorik (12 bud)
1199450
1 600
1199452
1199450
1 400
1199401
1 300
1199357

Slutpris SEK:
1 600
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 130 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer