Hiroshige träsnitt

218328

HIROSHIGE, Ando (1797-1858): Hammatsu, nr 30 ur 53 stationer på Tokkaido, signerad Hiroshige ga, förläggare Kichizo, koban 17,5x24,5 cm; oramad
Proveniens: Jan Post

Uppfodrad på papper

Orientaliskt, Konst, Konst, Grafik

Rum 1

Hiroshige träsnitt

Budhistorik (8 bud)
1196971
900
1198676
850
1196971
1198457
750
1196971
600

Slutpris SEK:
900
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 130 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer