Hiroshige träsnitt

218328

HIROSHIGE, Ando (1797-1858): Hammatsu, nr 30 ur 53 stationer på Tokkaido, signerad Hiroshige ga, förläggare Kichizo, koban 17,5x24,5 cm; oramad
Proveniens: Jan Post

Uppfodrad på papper

Orientaliskt, Konst, Konst, Grafik

Rum 1

Hiroshige träsnitt

Budhistorik (8 bud)
1196971
900
1198676
850
1196971
1198457
750
1196971
600

Slutpris SEK:
900
82 EUR, 95 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.