Hiroshige träsnitt

218326

HIROSHIGE, Ando (1797-1858): The Benten shrine and the ferry at Haneda, nr 72 ur 100 famous views of Edo, signerad Hiroshige ga, utgivare Uoya Eikichi, oban ca 35,5x23,5 cm; oramad
Proveniens: Jan Post

Uppfodrad på papper

Orientaliskt, Konst, Konst, Grafik

Rum 1

Hiroshige träsnitt

Budhistorik (44 bud)
1199441
7 400
1199437
7 200
1199440
7 200
1199437
7 000
1199438
6 800

Slutpris SEK:
7 400
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 130 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer