Hiroshige träsnitt

218326

HIROSHIGE, Ando (1797-1858): The Benten shrine and the ferry at Haneda, nr 72 ur 100 famous views of Edo, signerad Hiroshige ga, utgivare Uoya Eikichi, oban ca 35,5x23,5 cm; oramad
Proveniens: Jan Post

Uppfodrad på papper

Orientaliskt, Konst, Konst, Grafik

Rum 1

Hiroshige träsnitt

Budhistorik (44 bud)
1199441
7 400
1199437
7 200
1199440
7 200
1199437
7 000
1199438
6 800

Slutpris SEK:
7 400
673 EUR, 777 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.