Hiroshige träsnitt

218319

HIROSHIGE, Ando (1797-1858): Tsuchiyama, Yoshida, nr 50 resp 35 ur 53 stationer på Tokkaido, signerad Hiroshige ga, förläggare Kyoka, koban 17x22,5 cm; oramade
Proveniens: Jan Post

Marginalskador, veck, fläckar, spår av fastsättare

Orientaliskt, Konst

Rum 1

Hiroshige träsnitt

Budhistorik (18 bud)
1198768
1 700
1198599
1 600
1198767
1198599
1 400
1196970
1 300

Slutpris SEK:
1 700
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 130 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer