Hiroshige träsnitt

218319

HIROSHIGE, Ando (1797-1858): Tsuchiyama, Yoshida, nr 50 resp 35 ur 53 stationer på Tokkaido, signerad Hiroshige ga, förläggare Kyoka, koban 17x22,5 cm; oramade
Proveniens: Jan Post

Marginalskador, veck, fläckar, spår av fastsättare

Orientaliskt, Konst

Rum 1

Hiroshige träsnitt

Budhistorik (18 bud)
1198768
1 700
1198599
1 600
1198767
1198599
1 400
1196970
1 300

Slutpris SEK:
1 700
155 EUR, 179 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.