Kuniyoshi träsnitt

218311

KUNIYOSHI, Utagawa (1797-1861): Ichimura Uzaemon XII as Azuma no Yoshirô i Go hiiki yakko no konoshita på teater Ichimura, juli 1840, signerad Ichiyusai Kunioshi ga, obanformat 37x25 cm; oramad
Proveniens: Jan Post

Marginalskador och förstärkningar

Orientaliskt, Konst, Konst, Grafik

Rum 1

Kuniyoshi träsnitt

Budhistorik (6 bud)
1198390
550
1199422
500
1198390
450
1199415
1198390

Slutpris SEK:
550
54 EUR, 63 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.