Kuniyoshi träsnitt

218311

KUNIYOSHI, Utagawa (1797-1861): Ichimura Uzaemon XII as Azuma no Yoshirô i Go hiiki yakko no konoshita på teater Ichimura, juli 1840, signerad Ichiyusai Kunioshi ga, obanformat 37x25 cm; oramad
Proveniens: Jan Post

Marginalskador och förstärkningar

Orientaliskt, Konst, Konst, Grafik

Rum 1

Kuniyoshi träsnitt

Budhistorik (6 bud)
1198390
550
1199422
500
1198390
450
1199415
1198390

Slutpris SEK:
550
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 130 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer