Hokusai e-hon

218251

BOK - HOKUSAI, Katsushika (Japan 1760-1849), One hundred views of Mount Fuji, vol I, 1834, 31 enkel och dubbelsidiga träsnitt, signerad Gakyo Rojin Manji, 18x12,5 cm, bokstorlek 23x16 cm
Proveniens: Jan Post

Omslaget med slitage

Orientaliskt, Konst, Konst, Grafik

Monter 20

Hokusai e-hon

Budhistorik (19 bud)
1199395
2 800
1199400
2 600
1199395
2 400
1199393
1199393
1 800

Slutpris SEK:
2 800
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 130 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer