Hokusai e-hon

218251

BOK - HOKUSAI, Katsushika (Japan 1760-1849), One hundred views of Mount Fuji, vol I, 1834, 31 enkel och dubbelsidiga träsnitt, signerad Gakyo Rojin Manji, 18x12,5 cm, bokstorlek 23x16 cm
Proveniens: Jan Post

Omslaget med slitage

Orientaliskt, Konst, Konst, Grafik

Monter 20

Hokusai e-hon

Budhistorik (19 bud)
1199395
2 800
1199400
2 600
1199395
2 400
1199393
1199393
1 800

Slutpris SEK:
2 800
255 EUR, 294 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.