Precolumbianska dockor

217455

DOCKOR, 4 st, textila dockor, Chancay-kultur, Peru, höjd ca 10-20 cm, monterade i monterskåp

Skador och slitage

Etnografica

Monter 17

Precolumbianska dockor

Budhistorik (11 bud)
1196832
1196827
900
1196824
850
1192916
1192581
750

Slutpris SEK:
98 EUR, 114 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.