2 japanska träsnitt

214392

HOKUSAI, Katsushika (1760-1849): ur 100 views of Mt Fuji, vol 2, signerad Hokusai, 24x25 cm Separattryck utan marginaler, uppfodrad, OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, Landskap17,5x25,5 cm
Proveniens: Per Kjellander, Lidingö

Orientaliskt, Konst, Konst, Grafik

Fack 2

2 japanska träsnitt
Budhistorik (2 bud)

1199391
1184961

Slutpris SEK:
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 130 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer