2 japanska träsnitt

214392

HOKUSAI, Katsushika (1760-1849): ur 100 views of Mt Fuji, vol 2, signerad Hokusai, 24x25 cm Separattryck utan marginaler, uppfodrad, OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, Landskap17,5x25,5 cm
Proveniens: Per Kjellander, Lidingö

Orientaliskt, Konst, Konst, Grafik

Fack 2

2 japanska träsnitt
Budhistorik (2 bud)

1199391
1184961

Slutpris SEK:
32 EUR, 37 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.