Hiroshige träsnitt

214390

HIROSHIGE, Ando (1797-1858), efter: 18 Okitsu ur 53 stationer på Tokkaido, signerad Hiroshige ga, oban 23x35 cm
Proveniens: Per Kjellander, Lidingö

Orientaliskt, Konst, Konst, Grafik

Fack 2

Hiroshige träsnitt
Budhistorik (24 bud)
1199375
1 800
1199373
1 700
1199374
1 600
1199373
1199372
1 400

Slutpris SEK:
1 800
164 EUR, 189 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.