Utamaro II träsnitt

214388

UTAMARO II, Kitagawa (?-1831): Kurtisan, signerad Utamaro hitsu, utgivare Tsuru-ya-Kiemon, oban 36x24 cm
Proveniens: Per Kjellander, Lidingö

Fläckar, lagning, varit vikt

Orientaliskt, Konst

Fack 2

Utamaro II träsnitt
Budhistorik (51 bud)
1199360
9 000
1199369
8 800
1199360
8 600
1199367
8 400
1199360
8 200

Slutpris SEK:
9 000
906 EUR, 1 030 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.