Utamaro II träsnitt

214388

UTAMARO II, Kitagawa (?-1831): Kurtisan, signerad Utamaro hitsu, utgivare Tsuru-ya-Kiemon, oban 36x24 cm
Proveniens: Per Kjellander, Lidingö

Fläckar, lagning, varit vikt

Orientaliskt, Konst

Fack 2

Utamaro II träsnitt
Budhistorik (51 bud)
1199360
9 000
1199369
8 800
1199360
8 600
1199367
8 400
1199360
8 200

Slutpris SEK:
9 000
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 130 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer