Shunsho träsnitt

214379

SHUNSHO, Katsukawa (1726-1792): Kabukiskådespelaren Iwai Hanshiro IV som ung kvinna, signerad Shunsho ga, oban 31,5x16,5 cm
Proveniens: Per Kjellander, Lidingö

Fläckar, hål, lagningar

Orientaliskt, Konst, Konst, Grafik

Fack 2

Shunsho träsnitt
Budhistorik (18 bud)
1199309
3 200
1185175
1199301
2 800
1185175
2 600
1198984
2 400

Slutpris SEK:
3 200
313 EUR, 366 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.