Harunobu träsnitt

214377

HARUNOBU, Suzuki (Japan 1724-1770): Pojke med drakhuvud, signerad Harunobu ga, oban 27,5x20,5 cm
Proveniens: Per Kjellander, Lidingö

Missfärgat, marginalskaxdor och lagningar

Orientaliskt, Konst, Konst, Grafik

Fack 2

Harunobu träsnitt
Budhistorik (22 bud)
1199321
3 200
1199314
1199313
2 800
1199311
2 600
1199306
2 400

Slutpris SEK:
3 200
291 EUR, 336 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.