Harunobu träsnitt

214377

HARUNOBU, Suzuki (Japan 1724-1770): Pojke med drakhuvud, signerad Harunobu ga, oban 27,5x20,5 cm
Proveniens: Per Kjellander, Lidingö

Missfärgat, marginalskaxdor och lagningar

Orientaliskt, Konst, Konst, Grafik

Fack 2

Harunobu träsnitt
Budhistorik (22 bud)
1199321
3 200
1199314
1199313
2 800
1199311
2 600
1199306
2 400

Slutpris SEK:
3 200
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 130 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer