Japansk tuschlavering

214375

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, Japan omkring 1850, Landskap "The cry of the birds upon the mountain", tuschlavering, 39,5x26 cm
Proveniens: Per Kjellander, Lidingö

Skador, veck, lagningar

Orientaliskt, Konst, Konst, Måleri

Fack 2

Japansk tuschlavering
Budhistorik (1 bud)

1198375
2014-03-16 08:14:00

2014-03-16 kl 15:33
Slutpris SEK:
27 EUR, 32 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.