Shunsho träsnitt

214374

SHUNSHO, Katsukawa (1726-1792): Kabukiskådespelaren Nakamura Nakazo I, signerad Shunsho ga, hosoban 31x14 cm
Proveniens: Per Kjellander, Lidingö

Orientaliskt, Konst, Konst, Grafik

Fack 2

Shunsho träsnitt
Budhistorik (25 bud)
1199290
2 800
1199176
2 600
1199289
2 400
1199176
1199288

Slutpris SEK:
2 800
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 130 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer