Kuniyoshi träsnitt

214373

KUNIYOSHI, Utagawa (1797-1861): Bonde med hacka, signerad Ichiyusai Kunioshi ga, obanformat 23x37 cm
Proveniens: Per Kjellander, Lidingö

Marginalskador, varit vikt

Orientaliskt, Konst, Konst, Grafik

Fack 2

Kuniyoshi träsnitt
Budhistorik (10 bud)
1199175
1199227
1199175
650
1198753
600
1198753
550

Slutpris SEK:
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 130 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer