Kuniyoshi träsnitt

214373

KUNIYOSHI, Utagawa (1797-1861): Bonde med hacka, signerad Ichiyusai Kunioshi ga, obanformat 23x37 cm
Proveniens: Per Kjellander, Lidingö

Marginalskador, varit vikt

Orientaliskt, Konst, Konst, Grafik

Fack 2

Kuniyoshi träsnitt
Budhistorik (10 bud)
1199175
1199227
1199175
650
1198753
600
1198753
550

Slutpris SEK:
117 EUR, 137 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.