Hiroshige II träsnitt

213452

HIROSHIGE, Ando (1797-1858), efter: 15 Yoshiwara ur 53 stationer på Tokkaido, Aritaya edition 1844-48, signerad Hiroshige ga, oban 23x35 cm
Proveniens: Per Kjellander, Lidingö

Orientaliskt, Konst, Konst, Grafik

Fack 14

Hiroshige II träsnitt

Budhistorik (20 bud)
1198909
1199159
1198909
1 900
1199157
1 800
1198909

Slutpris SEK:
222 EUR, 252 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.