Toyokuni II träsnitt

213439

TOYOKUNI II, Utagawa (1777-1835): Bijin, signerad Toykuni ga, utgivare Tsuru-ya Kinsuke, träsnitt, obanformat 35x23,5 cm
Proveniens: Per Kjellander, Lidingö

Fläckar, marginallagningar

Orientaliskt, Konst, Konst, Grafik

Fack 2

Toyokuni II träsnitt
Budhistorik (47 bud)
1199275
11 500
1199279
11 000
1199275
10 500
1199277
10 000
1199275
9 800

Slutpris SEK:
11 500
1 045 EUR, 1 208 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.