Toyokuni II träsnitt

213439

TOYOKUNI II, Utagawa (1777-1835): Bijin, signerad Toykuni ga, utgivare Tsuru-ya Kinsuke, träsnitt, obanformat 35x23,5 cm
Proveniens: Per Kjellander, Lidingö

Fläckar, marginallagningar

Orientaliskt, Konst, Konst, Grafik

Fack 2

Toyokuni II träsnitt
Budhistorik (47 bud)
1199275
11 500
1199279
11 000
1199275
10 500
1199277
10 000
1199275
9 800

Slutpris SEK:
11 500
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 130 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer